OUR members

LIST OF MEMBERS

2018-2019 OFFICERS

President: Melissa Currence
Vice-President: Susan Noonan

Secretary: Sarah Gideonse
Treasurer: Rhonda Holyfield Mangieri 

 PANEL CHAIRS

Community Inclusion Panel: Sam Brewer & John Young
Excellence in Education Panel: Jeffery Stec & Kent Friel
Excellence in Government Panel: Mark Silbersack & Connie Roesch

COMMITTEE CHAIRS

Cincinnatus Community Fund Compliance Officer: John Norwine
Finance Committee: Larry Williams
Membership Committee: Susan Noonan & Kent Friel
American Dream: John Young
Public Policy: Arlene Herman
At Large:  Nazly Mamedova

ORGANIZATIONAL STRUCTURE

The business and affairs of Cincinnatus are conducted by the Executive Committee, consisting of four officers (above) and five at-large members: Sam Brewer, Arlene Herman, Nazly Mamedova, John Norwine and John Young. Non-voting members include Past President (Bob Schrage) and all Panel and Committee Chairs (above).

Programming and initiatives are generally the province of our panels. Education matters, for example, are handled by the Excellence in Education Panel.

ACTIVE MEMBERS

Ceair Baggett

Alpacino Beauchamp

Paul Bernheimer

Harry Blanton

Douglas Bolton

Samuel Brewer

Vera Brooks

Jeff Brokamp

Robert Buechner

Michael Burns

Edward Buyniski

Dwendolyn Chester

Melissa Currence

Ramone Davenport

Daniel Driehaus

Marge Davis 

Robert Driehaus

Kim Fender

Kent Friel

Sarah Gideonse

Elliot Grossman

Ken Gunkel

Estegenet Hailemekeal

Darin Hall

Michael Harlow

Michael Hawkins

Arlene Herman

Ronald Hitzler

Craig Hockenberry

Rhonda Holyfield-Mangieri

Connie Roesch

Lawrence Johnson

Jane Keller

Greg Landsman

Bob Maly

Nazly Mamedova

David Mann

Gary Meisner

William Muse

Barbara Myers

Mark Neikirk

Susan Noonan

John Norwine

Jack Painter

Kurt Reiber

Beth Robinson

Lee Robinson

Tara Robinson

Joe Saylor

Jill Schiller

Alice Schneider

Robert Schrage

Mark Silbersack

John Spence

Jeffrey Stec

Stephanie Stoller

Emily Thobe

Nelson Vincent

Nancy Walters

Charleston Wang

James Williams

Lawrence Williams

Michele Young

SERVICE ROLL MEMBERS

Richard Adams

Jane Anderson

Charles E. Downton

Lawrence Elleman

Winston E. Folkers

John J. Frank Jr.

Barbara Glueck

Smith Hickenlooper III

Thomas Huenefeld

Larry Kissel

Michael Krug

Ann Lugbill

Carolyn B. Miller

Dusty Rhodes

Reno F. Runck III

Ely Ryder

John Simpkinson

John Young

HONORARY MEMBERS

John E. Pepper

Bruce Petrie

 Marian Spencer

 

CINCINNATI USA REGIONAL CHAMBER GREAT LIVING CINCINNATIANS

John Frank

Judy Van Genkel

Ray Brocamp

Jack Gilligan

John Pepper

Marian Spencer

Gene Ruelman

Bob Westheimer

West Shell, Jr

Nelson Schwab, Jr

Larry Hawkins

Jack Strubbe

Philop O. Geier, Jr

Fitz Hauck

Howard Morgans

Murry Seasongood

Stanley M.Rowe, Sr

Frederick V. Geier

Neil McElroy

Charles Sawyer  

 

INACTIVE MEMBERS 

None at this time.